Aktualności

II Jubileuszowy Zlot PaT-owiczów Lubelszczyzny w Okunince

Kolejne spotkanie społeczności PaT-owskiej odbyło się właśnie na terenie powiatu włodawskiego. Spotkanie młodzieży zorganizowała włodawska grupa PaT z Publicznego Gimnazjum nr 1 wraz z Komendą Powiatową Policji we Włodawie. PaT to nie tylko rozmowy na tematy uzależnień wśród młodzieży, ale przede wszystkim promowanie mody na życie bez narkotyków, poprzez teatr, muzykę czy też film. I tym razem młodzież pokazała, że nie potrzeba używek, by dobrze się bawić i zawierać nowe przyjaźnie

Kolejne spotkanie społeczności PaT-owskiej odbyło się właśnie na terenie powiatu włodawskiego. Spotkanie młodzieży zorganizowała włodawska grupa PaT z Publicznego Gimnazjum nr 1 wraz z Komendą Powiatową Policji we Włodawie. PaT to nie tylko rozmowy na tematy uzależnień wśród młodzieży, ale przede wszystkim promowanie mody na życie bez narkotyków, poprzez teatr, muzykę czy też film. I tym razem młodzież pokazała, że nie potrzeba używek, by dobrze się bawić i zawierać nowe przyjaźnie.

 

Sobotnie spotkanie w Okunince nad Jeziorem Białym rozpoczęło się powitaniem gości przez podinsp. Mariusza Rozwoda - koordynatora programu PaT na Lubelszczyźnie, sierż. sztab. Daniela Eustrata z KPP we Włodawie i Panią Teresę Pietrzak - koordynatorów działań PaT na terenie powiatu włodawskiego. Podczas organizowanych spotkań, jak zawsze jest czas na prezentacje uczestników. PaT-owicze śpiewali, tańczyli oraz uczestniczyli w edukacji przyrodniczo-krajoznawczej. Strażnik Leśny Nadleśnictwa Włodawa Pan Włodzimierz Czeżyk pokazał młodzieży walory przyrodnicze oraz zapoznał z wydarzeniami historycznymi na terenie m. Adamki. Po wieczornym ognisku nie zabrakło również tańczenia rewelacyjnej „Belgijki” i śpiewania hymnu „Nie wracajmy jeszcze na ziemię”.

 

Grupa biłgorajska zaprezentowała po raz pierwszy swój nowy film profilaktyczny pt. ,,I co teraz”. Sobotnie spotkanie to także zabawa andrzejkowa, podczas której młodzież miała okazję uczestniczyć w dyskotece prowadzonej przez profesjonalnego didżeja.

 

PaT to nie tylko rozmowy na tematy uzależnień wśród młodzieży, ale przede wszystkim promowanie mody na życie bez uzależnień poprzez teatr, muzykę czy film. I tym razem młodzież pokazała, że nie potrzebuje używek, by dobrze się bawić i zawierać nowe przyjaźnie.

 

Jednak, jak zwykle „wszystko, co dobre szybko się kończy” i młodzież PaT-u w końcu musiała się pożegnać. Ale nie na długo, bo już niebawem 6 grudnia 2013 roku PaT-owicze spotkają się w Warszawie podczas "Ogólnopolskiej Wigilii PaT”.

Powrót na górę strony