Stop oszustom – nie dajmy się oszukać w sieci!
Stop oszustom – nie dajmy się oszukać w sieci pod takim hasłem debatowali włodawscy policjanci wspólnie z lokalną społecznością. W spotkaniu wzięła udział policjantka z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości, która omówiła metody działania oszustów oraz sposoby jak nie paść ofiarą przestępstwa. Debata była świetną okazją do wymiany doświadczeń w zakresie cyberzagrożeń oraz podania dobrych praktyk zakresie bezpieczeństwa.
Debaty społeczne to bardzo ważny element pracy profilaktycznej Policji, które dają szansę na wymianę wzajemnych oczekiwań, doświadczeń w zakresie bezpieczeństwa. W piątek włodawscy policjanci zorganizowali debatę społeczną w ramach cyklu spotkań: „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie możesz mieć na nie wpływ”. Spotkanie odbyło się pod hasłem Stop oszustom – nie dajmy się oszukać w sieci. Niestety w ostatnim czasie możemy zaobserwować wzrost przestępczości w sieci, a szczególnie oszustw. Zatem tematyka spotkania stanowiła wyjście naprzeciw nowym zagrożeniom, a w szczególności wyedukowanie społeczeństwa jak nie dać się oszukać.
Na spotkaniu obecny był szef włodawskich policjantów – komisarz Grzegorz Kuter oraz kadra kierownicza jednostki. Swoją obecnością debatę zaszczycili: Prezes Sądu Rejonowego we Włodawie, Starosta Włodawski, wójtowie gmin, przedstawiciele urzędów, banków, seniorzy i lokalna społeczność, która tak licznie przybyła na spotkanie.
Podczas debaty policjantka z Centralnego Biura Zwalczania Cyberprzestępczości Zarząd w Lublinie zaprezentowała metody działania oszustów w sieci oraz podała sposoby jak nie paść ofiarą przestępstwa.
Następnie odbyła się dyskusja, podczas której zebrani mogli wymienić się doświadczeniami w zakresie cyberzagrożeń. Wiele osób obecnych na debacie dzieliło się dobrymi praktykami w zakresie cyberbezpieczeństwa.
aspirant Elwira Tadyniewicz