Aktualności

Pijany i bez uprawnień spowodował zdarzenie drogowe

Data publikacji 16.06.2024

W piątkową noc doszło do groźnego wypadku w miejscowości Kołacze. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Volkswagenem nie dostosował prędkości podczas wyprzedzania innego auta. Kierowcą okazał się nietrzeźwy 27-latek, który podróżował z 25-letnią pasażerką. Uczestnicy zdarzenia trafili do szpitala. Wyjaśniamy okoliczności tego zdarzenia.  

W piątkową noc, po godzinie 23:00 w miejscowości Kołacze, na drodze krajowej nr 82 doszło do zdarzenia drogowego, w którym brał udział samochód marki Volkswagen. Na miejsce zdarzenia natychmiast pojechali włodawscy policjanci. Funkcjonariusze wstępnie ustalili, że 27 – letni mężczyzna z Włodawy kierując autem nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego, zjechał z drogi i wjechał do przydrożnego rowu. Stało się to podczas wykonywania przez niego manewru wyprzedzania innego pojazdu.

Jak się okazało 27 – latek kierował w stanie nietrzeźwości i nie posiadał także wymaganych uprawnień. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierowca, jak też jego pasażerka 25-letnia kobieta z gminy Hańsk również znajdowali się pod widocznym wpływem alkoholu. Oboje zostali przetransportowani do szpitala. Kierowca z ogólnymi potłuczeniami został wypisany wczoraj do domu, zaś kobieta pozostała na obserwacji.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drogach, przede wszystkim aby nie kierować pod wpływem alkoholu.

Alkohol negatywnie działa na organizm człowieka. Tracimy zdolność koncentracji i poczucie rzeczywistości. Zdecydowanie wydłuża się zdolność oceny sytuacji i czas reakcji. Osoby decydujące się na wsiadanie „za kółko” po alkoholu wykazują się brakiem rozsądku i lekkomyślnością. Pijany kierowca to poważne zagrożenie dla zdrowia i życia, nie tylko własnego ale też innych użytkowników dróg.

Aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

  • samochód koloru czerwonego stoi w rowie
Powrót na górę strony