Aktualności

Policjanci otrzymali edukacyjną walizkę narkotykową

Na ręce włodawskich policjantów przekazana została walizka edukacyjna, dzięki której mundurowi zajmujący się na co dzień profilaktyką, będą edukować nauczycieli, rodziców oraz opiekunów w zakresie zwiększenia ich świadomości na temat problemu jakim jest zażywanie przez młodych ludzi narkotyków. Walizka została zakupiona dzięki dobrej współpracy i finansowemu wsparciu Urzędu Gminy w Hannie.

Aby skutecznie walczyć z problemem jakim jest zażywanie środków odurzających przez dzieci i młodzież konieczne jest zwiększenie świadomości osób dorosłych w tym zakresie. W tym celu Urząd Gminy w Hannie postanowił udzielić wsparcia miejscowym policjantom poprzez zakup walizki edukacyjnej. W jej środku znajdziemy przedmioty, które najczęściej wykorzystywane są do zażywania i dystrybucji narkotyków. Zawiera również substancje, które do złudzenia przypominają różnego rodzaju środki odurzające. Kuferek wypełniony jest najbardziej popularnymi atrapami narkotyków na polskim czarnym rynku. Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem wyglądu. Są tam szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki. Dzięki temu edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów będzie o wiele łatwiejsza za pomocą tego narzędzia. Policjanci chcą edukować przede wszystkim rodziców i wychowawców, by wyostrzyć ich czujność. Niepozorna metalowa śruba, bądź atrapa baterii może się okazać schowkiem na dopalacze lub zażywane leki, a zabawkowa piłeczka, do piłki nożnej lub golfa - młynkiem do marihuany. 

Nowe narzędzie edukacyjne udało się pozyskać dzięki dobrej współpracy włodawskiej Policji z lokalnym samorządem oraz jego wsparciu finansowemu. Oficjalne przekazanie walizki przez Panią Grażynę Kowalik Wójt Gminy Hanna na ręce I Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji we Włodawie mł. insp. Arkadiusza Romaniuka, odbyło się dzisiaj.  

Uczestnicy spotkania zgodnie uznali, że aby skutecznie walczyć z problemem zażywania środków odurzających, konieczna jest wiedza, która pozwoli rozpoznawać symptomy zażywania narkotyków, wskaże sposób postępowania z dzieckiem w przypadku wystąpienia problemu oraz podniesie świadomość prawną związaną z narkomanią. Dzięki narzędziu w postaci walizki edukacyjnej, dorośli będą mogli z bliska przyjrzeć się substancjom, które mogą zagrażać życiu bądź zdrowiu naszych najbliższych. Miejmy nadzieję, że już od czerwca policjanci przeprowadzą zajęcia z wykorzystaniem nowego narzędzia edukacyjnego.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Powrót na górę strony