Aktualności

Profilaktyczne o akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu" z uczestnikami rajdu rowerowego

Policjanci z włodawskiej drogówki przeprowadzili z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego spotkanie profilaktyczne poświęcone trwającej akcji „Jednośladem bezpiecznie do celu". Funkcjonariusze zabezpieczyli bezpieczny wyjazd z miasta uczestnikom oraz przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa podczas poruszania się jednośladem po drodze.

Trwa ogólnopolska akcja informacyjno-edukacyjna pn. „Jednośladem bezpiecznie do celu", skierowana do użytkowników jednośladów, w tym także rowerzystów. Z tego powodu policjanci z włodawskiej drogówki mogli porozmawiać z wychowankami Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego o podstawowych zasadach bezpieczeństwa i obowiązujących przepisach podczas poruszania się do drodze jednośladem.

Uczestnikom rajdu rowerowego pn. "Wesoła wiosna z rowerem" przypomnieliśmy, że droga jest dla wszystkich. Tym samym korzystając z niej, mamy nie tylko prawa, ale i obowiązki. Przestrzegajmy przepisów prawa, w szczególności dozwolonej prędkości jazdy oraz zasad pierwszeństwa przejazdu. Sygnalizujmy zamiar zmiany kierunku jazdy lub pasa ruchu. Warto też zadbać o bycie widocznym na drodze.

Wzajemny szacunek i respektowanie praw innych uczestników ruchu pomoże dotrzeć jednośladem bezpiecznie do celu.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Powrót na górę strony