Aktualności

Najmłodsi z wizytą w Komendzie

Data publikacji 11.06.2024

Najmłodsi uczniowie z Przedszkola Miejskiego nr 2 we Włodawie odwiedzili dziś naszych policjantów. Dzieciaczki podczas tej niedługiej ale intensywnej i pełnej atrakcji wycieczki dowiedziały się sporo o pracy policjantów: o tym, że są dla nich i są zawsze gotowi na każde wezwanie osób potrzebujących pomocy. Tego dnia mogły zobaczyć jak wygląda praca funkcjonariuszy. Była to również okazja do rozmowy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Pierwszym punktem „małej wycieczki” było zwiedzanie stanowiska kierowania włodawskiej Policji. Sprzęt łączności, monitoring pomieszczeń dla osób zatrzymanych. To stąd dyżurny kieruje wszystkimi patrolami.

Nasi mali goście obejrzeli również "areszt” – oczywiście z tej dobrej strony krat. Intensywie sprawdziły, czy osoby zatrzymane rzeczywiście nie będą mogły wydostać się z pomieszczenia.

Goście odwiedzili również I Zastępcę Komendnta Powiatowego Policji we Włdoawie mł. insp. Arkadiusza Romaniuka, który z pozycji szefa wyjasnił jak pracuje włodawska Policja. Zwiedzający wyszli z gabinetu ze słodkim poczęstunkiem.

Na koniec każdy mógł zasiąść za kierownicą policyjnego radiowozu lub quadu, to z pewnością duża frajda, choć niektórym zamarzył się prawdziwy policyjny pościg.

Dzieciaczki podczas tej niedługiej, ale intensywnej i pełnej atrakcji wycieczki dowiedziały się sporo o pracy policjantów, o tym, że są dla nich i są zawsze gotowi na każde wezwanie osób potrzebujących pomocy. Tego dnia mogły zobaczyć jak wygląda praca funkcjonariuszy. Była to również okazja do rozmowy o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas zblizających się wakacji.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

  • radiowóz z dziećmi
  • dzieci z policjantem
  • dzieci z policjantem
  • dzieci z policjantem
  • dzieci z policjantem
  • dzieci z policjantem
Powrót na górę strony