Aktualności

Wypadek z udziałem rowerzysty

Do szpitala z obrażeniami ciała trafił 39-letni rowerzysta po zderzeniu z Audi kierowanym przez 22-latkę z gminy Hanna. Policjanci wstępnie ustalili, że do wypadku doszło podczas wjazdu cyklisty na przejazd rowerowy. Mundurowi ustalają dokładny przebieg tego zdarzenia i apelują o ostrożność.

Dzisiaj, przed godziną 8:00 doszło do potrącenia rowerzysty na przejściu dla pieszych we Włodawie na al J. Piłsudskiego. Wstępne ustalenia policjantów wskazują, że podczas wjedżania na przejście doszło do potrącenia 39-letniego cyklisty z Włodawy przez kierującą Audi 22-latkę z gminy Hanna. W wyniku zderzenia rowerzysta został zabrany do szpitala z obrażeniami ciała.

Teraz policjanci wyjaśniają szczegóły tego zdarzenia.

Przypominamy, że na bezpieczeństwo rowerzystów ma wpływ wiele czynników, począwszy od pory dnia i warunków pogodowych. Najważniejsze są jednak zachowania samych rowerzystów. Przede wszystkim respektowanie obowiązujących zasad i przepisów ruchu drogowego oraz umiejętność przewidywania niebezpiecznych sytuacji. Równie istotne są zachowania innych uczestników ruchu wobec rowerzystów.

Przepisy dotyczące ruchu rowerów nie nakładają obowiązku korzystania z kasków ochronnych i elementów odblaskowych. Należy jednak wziąć pod uwagę, że kask chroni głowę – część ciała najbardziej narażoną na urazy. Z kolei kamizelka odblaskowa, szelki odblaskowe, opaski, ułatwiają dostrzeżenie rowerzysty przez kierowcę, zwłaszcza w trudnych warunkach atmosferycznych.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Powrót na górę strony