Aktualności

Stracił prawo jazdy w miejscu zaznaczonym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

Wczoraj policjanci kontrolowali prędkość pojazdów poruszających się w obszarze zabudowanym w miejscowości Okuninka. Jej mieszkańcy za pomocą Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa zgłosili notoryczne przekraczanie dozwolonej prędkości. Jeden z kierujących w obszarze zabudowanym rozwinął prędkość jadąc ponad 90 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 40 km/h. Taki styl jazdy musiał spotkać się ze stanowczą reakcją policjantów. Kierowca stracił prawo jazdy i otrzymał 1500 złotych mandatu.

Policjanci bardzo poważnie traktują wszelkie zgłoszenia ze strony społeczeństwa o różnego rodzaju zagrożeniach i nieprawidłowościach, które zauważają w miejscu swojego zamieszkania. Bardzo pomocna w kontakcie z policją jest aplikacja mobilna Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. To za pomocą tej aplikacji tylko w jednym miejscu, dzięki mobilnemu zgłoszeniu policjanci zatrzymywali dziesiątki kierujących, którzy nie dostosowali się do obowiązującej prędkości.

Pomimo prowadzonych cyklicznie kontroli, jeden z kierujących w sobotnie przedpołudnie nie zamierzał ściągać nogi z gazu i pędził główną drogą BMW z prędkością ponad 90 km/h, pomimo ograniczenia predkości do 40 km/h. 25 -letni mieszkaniec Ostrowca Świętokrzyskiego stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące, został ukarany mandatem w wysokości 1500 złotych, a jego konto zasiliło 13 punktów karnych.

Należy zauważyć, że podczas trwającego długiego weekendu nad Jeziorem Białym przebywa wielu turystów, którzy poruszają się w ciągu komunikacyjnym blisko drogi. Takie zachowanie kierującego mogło stworzyć niebezpieczeństwo dla osób wypoczywających.

Przypomnijmy „krok po kroku” zasady działania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa:

  • otwieramy stronę internetową Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa,
  • akceptujemy regulamin,
  • chcąc dodać zgłoszenie wybieramy na mapie obszar, który nas interesuje,
  • za pomocą czerwonej ikony „dodaj zagrożenie”, dodajemy do mapy występujące niebezpieczeństwo, wybierając je z katalogu, należy wskazać konkretny punkt na mapie oraz datę zdarzenia,
  • w otwartym oknie opisujemy dane zagrożenie, wybieramy dni tygodnia i porę dnia, kiedy dana sytuacja ma miejsce, a następnie klikamy przycisk "ZGŁOŚ".

Dziękujemy mieszkańcom za dotychczasowe zgłoszenia, które każdego dnia są sprawdzane i eliminowane przez naszych policjantów.

Pamiętaj, że zgłoszenia w ramach Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa nie zastępują potrzeby pilnej interwencji Policji. W tego typu przypadkach należy korzystać z numeru alarmowego 112.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Powrót na górę strony