Aktualności

Poważne zdarzenia drogowe w powiecie włodawskim

Data publikacji 31.05.2024

Od środy na drogach powiatu włodawskiego zaistniały już dwa poważne zdarzenia drogowe. W pierwszym kierujący fordem nie upewnił się co do możliwości wyprzedzania, w wyniku czego najechał na tył audi. Do szpitala trafiła 30-latka z poszkodowanego pojazdu. Wczoraj, rowerzysta najechał na poprzedzające koło roweru kolegi. Przez upadek trafił do placówki medycznej. Apelujemy o ostrożność i rozwagę podczas długiego weekendu Bożego Ciała.

W środę po godzinie 15:00 dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w Żukowie. Na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że kierujący fordem 63-letni mieszkaniec Międzyrzecza Podlaskiego nie upewnił się co do możliwości wykonania manewru wyprzedzania. Rozpoczął go jednak i w momencie powrotu na prawy pas najechał na tył wyprzedzanego audi, którym kierowała 30-latka z gminy Stoczek Łukowski. W wyniku zdarzenia kierująca została przewieziona do szpitala, gdzie pozostaje na obserwacji. Kierujący byli trzeźwi, posiadali upawnienia.

Wczoraj po godzninie 13:00 funkcjonariusze zostali zadysponowani do kolejnego zdarzenia drogowego. Na miejscu wstępnie ustalili, że 48-letni mężczyna jechał rowerem od Adampola w kierunku drogi krajowej nr 82. W pewnym momencie swoim przednim kołem zaczepił o tylne koło roweru poprzedzającego, którym kierował jego 49-letni kolega. W wyniku zdarzenia 48-latek przewrócił się doznając obrażeń. Na miejsce przybyła załoga karetki pogotowia, która przewiozła poszkodowanego do szpitala. Doznał złamań prawej strony ciała. Na szczęście miał kask ochronny, który zminimalizował obrażenia. Policjanci ustalili, że mieszkańcy powiatu mińskiego wybrali się na wycieczkę rowerową do Okuninki.

Teraz będziemy szczegółowo wyjaśniać przyczyny tych zdarzeń drogowych.

Przestrzegamy wszystkich kierowców przed zbytnim pośpiechem na drodze. Należy jeździć bezpiecznie, z prędkością dostosowaną do panujących warunków – natężenia ruchu i pogody. Apelujemy o jazdę zgodną z przepisami ruchu drogowego i zdrowym rozsądkiem. Przypominamy wszystkim użytkownikom dróg, także pieszym, że bezpieczeństwo na drogach zależy w głównej mierze od nas samych – od decyzji, które podejmujemy.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

 
  • kolaz zdjęć
Powrót na górę strony