Aktualności

45-latek znęcał się nad ojcem. Został tymczasowo aresztowany

Sąd Rejonowy we Włodawie zastosował tymczasowe aresztowanie wobec 45-letniego mieszkańca gminy Włodawa. Mężczyzna znęcał się nad swoim ojcem. Został zatrzymany przez policjantów chwilę po tym, jak po raz kolejny wszczął awanturę i był agresywny wobec ojca.

We wtorek, po godzinie 19:00 funkcjonariusze z włodawskiej komendy zatrzymali 45-latka podejrzanego o znęcanie się nad ojcem. Jak ustalili mundurowi, mężczyzna często nadużywał alkoholu i wówczas wszczynał awantury, podczas których wyzywał pokrzywdzonego, niszczył sprzęty domowe, niepokoił oraz groził mu pozbawieniem życia. Ta sytuacja trwała już od jakiegoś czasu.

Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mężczyźnie zarzutu znęcania się nad swoim 77-letnim ojcem.

W środę, Sąd Rejonowy we Włodawie zastosował wobec mężczyzny tymczasowe aresztowanie. Dziś 45-latek trafi do zakładu karnego.

Za przestępstwo znęcania się nad osobami najbliższymi grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Na zjawisko przemocy domowej nie można pozostawać obojętnym. Apelujemy, aby osoby dotknięte tą tragedią nie wstydziły się mówić o swoich problemach. Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem. Nie pozwalajmy na to, by sprawca pozostawał bezkarny.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Powrót na górę strony