Aktualności

Akcja PRĘDKOŚĆ na włodawskich drogach

Policjanci z włodawskiej drogówki prowadzili wczoraj działania "Prędkość". Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wszelkie przypadki przekraczania dozwolonej prędkości. Ujawniliśmy blisko 50 naruszeń, w tym ponad 20 w rejonie przejść dla pieszych.

Niedostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze, to jedna z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Zmniejszenie zagrożenia wypadkami spowodowanymi przez nadmierną prędkość kierujących jest jednym z naszych priorytetowych zadań.

Akcja "Prędkość", to jedno z cyklicznie prowadzonych działań, których celem jest właśnie walka z piratami drogowymi. Po raz kolejny włodawska „drogówka” prowadziła działania na terenie miasta i powiatu włodawskiego zmierzające do wyeliminowania uczestników ruchu drogowego zagrażających bezpieczeństwu.

Akcja ta ma na celu ograniczenie zdarzeń drogowych ze skutkiem śmiertelnym oraz ujawnianie sprawców wykroczeń, którzy nagminnie łamią przepisy drogowe.

Kontrole prędkości prowadzone były z użyciem laserowych mierników prędkości. Łącznie ujawniliśmy blisko 50 przypadków łamania przepisów w zakresie przekraczania dozwolonej prędkości, z czego aż ponad 20 zostało popełnionych w rejonie przejść dla pieszych.

Podczas pomiaru w miejscowości Żuków 18-latek z Łukowa poruszał się dacią z prędkością o 69 km/h za dużą, w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Posiadanie od 5 miesięcy uprawnienia w postaci prawa jazdy stracił na 3 miesiące. Za wykroczenie został ukarany mandatem karnym w wysokości 2000 złotych a jego konto zasiliło 14 punktów karnych.

Apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze!

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Powrót na górę strony