Aktualności

Lekcja o bezpieczeństwie z policjantem i Panią Mrówką

Data publikacji 20.09.2023

Policjant z Włodawy wspólnie z przedstawicielem marketu budowlanego PSB Mrówka zorganizowali dla dzieci lekcje o bezpieczeństwie. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie poruszać się po drodze, jak również zostały omówione podstawowe zasady w ruchu drogowym. Wszystko w związku z trwającymi działaniami ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) oraz akcją „Bezpieczna droga do szkoły”.

Dzielnicowy z włodawskiej komendy wraz z panią Mrówką dzisiaj odwiedzili uczniów w  Szkole Podstawowej nr 2 we Włodawie. Podczas pogadanek wśród pierwszoklasistów funkcjonariusz przybliżył tematykę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Wszystko w w związku z trwającymi działaniami ROADPOL Safety Days (Dni Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) oraz akcją „Bezpieczna droga do szkoły”.

W trakcie spotkania dzielnicowy w przystępny dla najmłodszych sposób przybliżyli dzieciom zasady bezpieczeństwa z zakresu ruchu drogowego. Przypomniał o obowiązku korzystania z fotelików w czasie jazdy samochodem oraz bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię. Funkcjonariusz powiedział też w jaki sposób prawidłowo korzystać z chodnika i jak zachować się gdy go nie ma. Mundurowy zwrócił szczególną uwagę na noszenie elementów odblaskowych.

Po  spotkaniu każde dziecko otrzymało opaski odblaskowe przygotowane przez sklep PSB Mrówka. Dzieci z dużym entuzjazmem przyjęły funkcjonariusza i panią Mrówkę. Bardzo chętnie pozowały z nimi do zdjęć.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Powrót na górę strony