Aktualności

Bezpieczna droga do przedszkola oraz ROADPOL Safety Days z dzielnicowym

Data publikacji 19.09.2023

Dzielnicowy podczas spotkania profilaktycznego rozmawiał z najmłodszymi uczestnikami dróg. Wizyta policjanta to zawsze dla dzieci wielka atrakcja. Funkcjonariusz omówił z przedszkolakami najważniejsze kwestie bezpieczeństwa a z wychowawcami poruszył temat trwających działań pod nazwą ROADPOL Safety Days.

Dzielnicowy z włodawskiej komendy aktywnie włączył się w bezpieczeństwo najmłodszych mieszkańców powiatu włodawskiego w ramach prowadzonej akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Policjant w Przedszkolu Miejksim nr 1 we Włodawie rozmawiał z najmłodszymi przede wszystkim o najważniejszych przepisach ruchu drogowego. Wszystko po to, aby dzieci potrafiły bezpiecznie poruszać się po drodze. Funkcjonariusz zwracał dużą uwagę na kwestię widoczności na drodze jak też w formie pokazowej wraz z dziećmi przechodził przez pasy, ucząc je właściwego zachowania w rejonie przejść dla pieszych. Spotkanie z policjantem są dla maluszków zawsze dużą atrakcją, co zachęca je do poznawania zasad ruchu drogowego. Kształtowanie u dzieci właściwych nawyków to żmudna praca, ale opłaca się ją wykonać, bo nawyki te zostają na całe życie.
Z wychowawcami dzielnicowy omówił założenia przedsięwzięcia ROADPOL Safety Days. Słuchacze dowiedzieli się, że kampania przewiduje działania i wydarzenia podniszące świadomość zagrozeń, jakie mogą napotkać użytkownicy dróg oraz promujące przestrzeganie przepisów ruchu drogowego prowadzone pod hasłem: Żyj i ratuj życie!
 
aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
Powrót na górę strony