Aktualności

Nietrzeźwy i bez uprawnień zatrzymani dzięki reakcjom obywateli

Kierującego bez uprawnień i nietrzeźwego kierowcę zatrzymali policjanci dzięki zgłoszeniom zaniepokojonych obywateli. Dzięki takiej postawie kolejni nieodpowiedzialni kierujący odpowiedzą za swoje zachowanie. 43-latek mając prawie 3 promile alkoholu w organizmie jechał „wężykiem” do swojej koleżanki, a 22- latek bez uprawnień wiózł swoją koleżankę. Mężczyźni za popełnione czyny będą odpowiadali przed Sądem.

W sobotę policjanci otrzymali zgłoszenie o jadącym drogą krajową mężczyźnie, który kierując motorowerem nie trzymał toru jazdy. W Adampolu policjanci zatrzymali jadącego Hondą mężczyznę, który znajdował się pod wyraźnym działaniem alkoholu. Badanie wykazało ponad 2,7 promila alkoholu w organizmie. 43-latek w takim stanie jechał do swojej znajomej, a policjantów próbował przekonać, że nic takiego się nie stało i to dopuszczalna wartość. Jego motorower nie posiadał ważnych badań technicznych ani też ubezpieczenia w związku z czym został odholowany na parking policyjny.

Wczoraj policjanci otrzymali zgłoszenie o kolejnym nietrzeźwym, który jeździ Fiatem po gm. Włodawa. Skierowani na miejsce policjanci zatrzymali do kontroli wskazany pojazd. Kierował nim 22-latek, który jak się okazało był trzeźwy, badanie na obecność substancji działających podobnie alkoholu również nie wykazało w jego organizmie żadnych substancji zabronionych, ale jak się okazało nie posiadał on uprawnień do kierowania. Razem z nim podróżowała 18 – letnia właścicielka samochodu, która również nie miała prawa jazdy. Samochód został odholowany, a mężczyzna odpowie za popełnione wykroczenie przed sądem.

Każdego dnia coraz więcej osób reaguje na naruszenie przepisów prawa – taka obywatelska postawa jest wyrazem dbałości o nasze wspólne bezpieczeństwo. Taki „kierowca” jest śmiertelnym zagrożeniem nie tylko dla siebie, ale dla wszystkich uczestników dróg. Pamiętajmy o swoim bezpieczeństwie ale też nie obawiajmy się reagować - dzięki temu można zapobiec tragediom innych osób.

 

 

 

 

podinspektor Bożena Szymańska

Powrót na górę strony