Aktualności

Kumulacja u kierującego BMW

Nietrzeźwy, bez uprawnień, bez badań technicznych i z nakazem odbycia kary - mowa o 42 latku, który jechał samochodem marki BMW. Razem z nim podróżowała trzeźwa pasażerka z uprawnieniami do kierowania. Mężczyzna na najbliższe miesiące trafi do więzienia, a za popełnione przestępstwa i wykroczenia będzie odpowiadał przed Sądem.

W niedzielę wieczorem nad Grabniakiem patrol z Komisariatu Policji w Urszulinie zatrzymał do kontroli drogowej jadącego BMW 42 -latka z Lublina. Podczas kontroli policjanci wyczuli od niego woń alkoholu i poddali badaniu na stan trzeźwości. Przeprowadzone badanie wykazało, że miał on ponad promil alkoholu w organizmie. Okazało się również, że pojazd, którym kierował nie miał ważnych badań technicznych, wobec czego policjanci zatrzymali dowód rejestracyjny BMW. Dodatkowo, jak sprawdzili policjanci mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania i był poszukiwany do odbycia kary 206 dni pozbawienia wolności. Od kary tej mógł się uwolnić wpłacając niemal 40 tysięcy zaległej grzywny. Kontrolowany nie skorzystał z tej możliwości i najbliższe miesiące spędzi w więzieniu. Z nietrzeźwym i bez uprawnień 42-latkiem podróżowała trzeźwa pasażerka, która miała uprawnienia do kierowania i przejęła dalsze prowadzenie BMW. Za popełnione przestępstwo i wykroczenia 42-latek będzie odpowiadał przed Sądem.

Policjanci ponownie przypominają o zachowaniu zdrowego rozsądku oraz, że alkohol i brawura to najczęstsze przyczyny tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

 

podinspektor Bożena Szymańska

 

 

Powrót na górę strony