Aktualności

Nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu przyczyną wypadku drogowego w Urszulinie

Data publikacji 20.07.2023

Do szpitala z obrażeniami ciała trafiła 46-latka z suzuki, po zderzeniu z oplem kierowanym przez 45-latkę. Policjanci ustalili, że do wypadku doszło w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa przejazdu. Mundurowi ustalają dokładny przebieg zdarzenia oraz apelują o zachowanie ostrożności podczas jazdy!

Do zdarzenia doszło wczoraj kilka minut po godzinie 16:00, na skrzyżowaniu ulic Lubelska/Szkolna w Urszulinie. Ze wstępnych ustaleń pracujących na miejscu policjantów wynika, że kierująca samochodem osobowym marki Opel, 45 - latka z Zielonej Góry, jadąc od strony ulicy Szkolnej nie zatrzymała się przy znaku STOP i nieudzieliła pierwszeństwa przejazdu dla poruszającej się ulicą Lubelską kierującej suzuki, 46-latki z gminy Urszulin. Badanie alkomatem wykazało, że kierujące pojazdami były trzeźwe. Mieszkanka gminy Urszulin z obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Druga z kierujących nie odniosła obrażeń. Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny, a także dokumentację fotograficzną. Prowadzone w sprawie postępowanie wyjaśni dokładne okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o zachowanie ostrożności i skupienie uwagi na drodze. Każdy kierowca przed manewrem, który zamierza wykonać powinien upewnić się, czy nie spowoduje tym zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że od decyzji podejmowanych przez nas na drodze może zależeć zdrowie, a nawet życie innych osób.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

  • Pojazdy po zderzeniu zuszkodzeniami
  • Pojazd po zderzeniu z uszkodzeniami
  • Pojazd po zderzeniu z uszkodzeniami
Powrót na górę strony