Aktualności

Pijany rowerzysta sprawcą wypadku

Data publikacji 30.06.2023

Nietrzeźwy rowerzysta trafił do szpitala z poważnymi obrażeniami ciała po tym jak wjechał wprost pod wyprzedzający go samochód osobowy. Mężczyzna poruszał się drogą krajową nr 82 mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Apelujemy o ostrożną i bezpieczną jazdę!

Do zdarzenia doszło przed południem na drodze krajowej nr 82 w Kołaczach. Jadący rowerem 43- letni mieszkaniec gminy Stary Brus nagle skręcił wprost pod wyprzedzający go samochód osobowy marki Nissan, którym kierowała 40-letnia mieszkanka gminy Cyców. W skutek potrącenia rowerzysta doznał obrażeń ciała i trafił Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala. Jak się okazało, kierująca pojazdem była trzeźwa. Niestety takim wynikiem nie mógł pochwalić się mężczyzna, którego stan trzeźwości wskazał ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu.Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności tego wypadku.

Apelujemy o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego przez wszystkich użytkowników dróg. Konsekwencje takich zdarzeń dla rowerzysty mogą być bardzo poważne, a czasem nawet tragiczne, gdyż w przeciwieństwie do kierowcy samochodu nie ma on żadnej ochrony przed upadkiem czy zderzeniem. Kolejny raz zwracamy się do rowerzystów o zachowanie rozwagi i zadbanie o swoje bezpieczeństwo. Wyrozumiałość i wzajemny szacunek na drodze, każdej grupy uczestników ruchu drogowego, z pewnością pomoże w zapewnieniu bezpieczeństwa i zmniejszeniu liczby zdarzeń.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

  • Rower leżący na drodze. W tle radiowóz
  • wypadek drogowy z udziałem rowerzysty
  • wypadek drogowy z udziałem rowerzysty
Powrót na górę strony