Aktualności

Potrącenie rowerzysty. Apelujemy o ostrożność!

Data publikacji 03.06.2023

Wyjaśniamy przyczyny i okoliczności wypadku, do którego doszło dzisiaj nad ranem w Wytycznie. Jak wynika z ustaleń, kierujący busem najechał na rowerzystę. 60-letni cyklista trafił do szpitala. Apelujemy o ostrożność!

Dzisiaj przed godziną 5:00 dyżurny włodawskiej komendy odebrał zgłoszenie dotyczące potrącenia rowerzysty. Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, 71-letni mieszkaniec gminy Urszulin, kierując pojazdem marki Peugeot przez oślepiające słońce nie zauważył poruszajacego się drogą krajową nr 82 w tym samym kierunku rowerzysty. Cyklista, 60-letni mieszkaniec powiatu włodawskiego z urazami został przewieziony do szpitala.

Policjanci zabezpieczyli miejsce zdarzenia, wykonali oględziny oraz dokumentację fotograficzną. Teraz sprawą zajmą się śledczy, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności tego wypadku.
Kierujący busem jak i rowerzysta byli trzeźwi.

Pamiętajmy, że rowerzyści jak i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Dlatego prowadząc samochód, zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii. Apelujemy zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

Powrót na górę strony