Aktualności

Zatrzymani mężczyźni odpowiedzą za groźby karalne

Data publikacji 24.05.2023

Zatrzymaliśmy dwóch mężczyzn, którzy grozili swoim sąsiadom zabójstwem oraz spaleniem posesji. 21 latek oraz jego 58 letni ojciec kierowali groźby wymachując przy tym widłami i szpadlem w kierunku pokrzywdzonych. Sprawcy usłyszeli zarzuty, zostali objęci dozorem policyjnym połączonym z zakazem zbliżania się do pokrzywdzonych.

W niedzielę po godzinie 20:00, dyżurny włodawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o agresywnych mężczyznach, którzy wtargnęli na jedną z posesji we Włodawie. Policjanci na miejscu zastali 23-latka z rodziną, który na swojej posesji rozpalał grilla. W pewnym momencie do ogrodzenia z widłami i szpadlem podeszli ich sąsiedzi. 21-latek z 58-latkiem weszli na działkę i  trzymając szpadel i widły w rękach grozili zgłaszającemu i innym uczestnikom grilla zabójstwem oraz spaleniem. Powodem awantury był wieloletni konflikt sąsiedzki.
Policjanci na miejscu zatrzymali 21-latka, zaś niedługo po tym jego 58-letniego ojca, który w trakcie awantury oddalił się. Zgromadzony w sprawie materiał dodowody pozwolił na przedstawienie mężczyznom zarzutu dotyczacego kierowania gróźb karalnych. Prokurator na wiosek włodawskich policjantów zastosował wobec podejrzanych dozór policyjny oraz zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonmi.
Przestępstwo, którego dopuścili się mężczyźni zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.
 
aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa
  • Zdjęcie policjantów prowadzących zatrzymanego
  • Zdjęcie dwóch wideł
  • Zdjęcie policjantów prowadzących zatrzymanego
Powrót na górę strony