Aktualności

Uważajmy na fałszywe linki podczas sprzedaży w Internecie!

Data publikacji 12.05.2023

23-latka z powiatu włodawskiego została oszukana podczas sprzedaży ubrań za pośrednictwem komunikatora internetowego. Kupujący wysłał fałszywy link do logowania na stronę banku, na którego kobieta zalogowała się, w wyniku czego zaciągnięto na nią kredyt na blisko 5 000 złotych. Zachowajmy ostrożność podczas transakcji elektronicznych.

Wczoraj do włodawskiej komendy zgłosiła się 23-letnia mieszkanka powiatu włodawskiego. Powiedziała, że na jednym z portali internetowych sprzedawała garnitur ślubny. Kupujący poprzez komunikator oświadczył, że jest zainteresowany zakupem, lecz w celu potwierdzenia transakcji musi kliknąć w przesłany link. Po kliknięciu kobieta została przekierowana na stronę banku, gdzie podała pin dostępu do konta i po weryfikacji dostęp do jej rachunku bankowego został zablokowany, wskutek czego oszust zaciągnął pożyczkę na blisko 5 000 złotych.

Apelujemy o zachowanie zasady ograniczonego zaufania nie tylko podczas kupowania towaru, ale także podczas jego sprzedaży. Nigdy nie podawajmy osobom postronnym danych naszego konta, są to dane wrażliwe i nikt poza nami nie powinien ich znać. Pamiętajmy że przekazując te dane umożliwiamy dostęp do naszego konta bankowego oraz możliwość wykonywania na nim operacji finansowych.

aspirant sztabowy Kinga Zamojska-Prystupa

  • Zdjęcie poglądowe telefonu komórkowego trzymanego w dłoni
Powrót na górę strony